Tartósélelmiszer - gyűjtés Mezőnyárádon

Iskolánk Junior Karitasz csoportja csatlakozott a tartósélelmiszer-gyűjtéshez. A mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola első ízben csatlakozott a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felhívásához, a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtéshez. A plébániával közösen gyűjtöttük az adományokat. Az adományozók a templomba is eljuttathatták adományaikat és az iskolában is gyűjtöttük az erre kijelölt helyen. Iskolánk Junior Karitaszos gyermekei nagy lelkesedéssel csatlakoztak az akcióhoz. Az adományok összegyűjtésében és a szeretetcsomagok összeállításában példamutatóan és odaadóan vették ki a részüket. Munkájuk eredményeként 15 csomagot sikerült összeállítani.

A csomagok tartalma: liszt, cukor, olaj, rizs, száraz tészta, konzerv, tea, édesség. A gyerekek minden csomagba rejtettek egy általuk készített „szeretet”rajzot is. Az adományokat eljuttattuk a nagycsaládosoknak, az egyedülállóknak és a rászoruló embertársaink számára. Hálásan köszönjük minden adományozó nagylelkű segítségét, akiknek köszönhetően többeknek segíthettünk ünnepé tenni a húsvétot. Szöveg és fotó: Varga Lászlóné Tóth Erika Márta Visszavonva