XI. Őszi Szent Erzsébet Napok Sárospatakon

November 10. szombat:

19.00 Szent Erzsébet családi est a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában.

November 14. szerda:

Boldog Mária Merkert liturgikus emléknapja

16.30  Boldog Mária Lujza ereklyéjének kihelyezése és litániája. Rózsafüzér imádkozása.

17.15 „Szent Erzsébet lelkisége.”  Az előadást tartja: Ft. Kecskés Attila főesperes, tolcsvai plébános.

18.00  Ünnepi szentmise a Szent Erzsébet Nővérek Kongregációja társalapítója és első rendfőnöknője tiszteletére a Bazilikában. A szentmisét bemutatja, homíliát mond: Ft. Kecskés Attila főesperes, tolcsvai plébános.

November 15. csütörtök:

10.00-16.00: Karitász Önkéntesek Képzése. Helyszín: Görögkatolikus Közösségi Ház, 3950 Sárospatak, Szent József út 6.

17.00   Szent Liturgia a Szent Péter és Szent Pál Görögkatolikus Templomban. A szertartásokat vezeti: Ft. Orosz Athanáz püspök.

Szent Erzsébet Rózsája, a Miskolci Görögkatolikus Egyházmegye karitász díjának átadása.  Akathisztosz himnusz imádkozása, a görögkatolikus kispapok vezetésével.

November 16. péntek:

Szent Erzsébet halálának emléknapja a világegyházban

Iskolanap a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolában

11.00  Ünnepi szentmise a Bazilikában. A szentmisét bemutatja és homíliát mond:Ft. Kovács József Krisztián, a Miskolc-Mindszenti plébánia káplánja. Napközben Szent Erzsébet „járás” a városban.

November 17. szombat:

Szent Erzsébet ünnepe a világegyházban

15.00  Szentmise a Bazilikában. A Budapest-Pestszenterzsébeti Szent Erzsébet Főplébánia híveinek zarándoklata. A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Rajk János, Budapest-Pestszenterzsébeti káplán.

16.00  Tóthné Pálmai Katalin selyem- és textilfestő művész kiállításának megnyitója a Szent Erzsébet Házban.

18.00  Szentmise a bazilikában.

November 18. vasárnap:

A Bazilika cím kihirdetésének évfordulója

8:00  A cigándi Szent Erzsébet templom búcsúja.

11.00  A Bazilika őszi búcsúja. Az ünnepi szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Deli Lajos címzetes apát, teológiai tanár, felsőzsolcai plébános.

November 19. hétfő:

Szent Erzsébet ünnepe a magyar egyházban

08:00-17:30  Egyházmegyei Szentségimádás

13:00  Szent Erzsébet felolvasóverseny, az Abaúj-Zempléni Főesperesség katolikus iskolái (Encs, Szerencs, Szikszó, Sátoraljaújhely és Sárospatak) részvételével a Szent Erzsébet Házban, Sárospatakon.

17.40 Gyertyás processzió a Szent Erzsébet ereklyéjével a bazilikától a várkápolnába.

18.00 Szentmise a várkápolnában az Árpád-házi Szent Erzsébet Történelmi Társaság élő és elhunyt tagjaiért, betegeiért és támogatóiért. A szentmisét bemutatja, homíliát mond: Ft. Kormos Csaba c. esperes, gesztelyi plébános

November 22. csütörtök:

18:00 Szentmise a Bazilikában. Bemutatja és homíliát mond: Ft. Novák István, tb. kanonok, jászberényi plébános, iskolai főigazgató.

19:00 Mitől katolikus az iskola? – előadás a Szent Erzsébet Házban.

Az előadást tartja: Ft. Novák István, tb. kanonok, jászberényi plébános, iskolai főigazgató.

November 25. vasárnap:

11:00  A vajdácskai templom búcsúja. A szentmisét bemutatja és homíliát mond: Ft. Nagy Tamás vajdácskai görögkatolikus adminisztrátor.

Helyszínek:

Sárospataki Bazilika (3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 11.)

Szent Erzsébet Ház (3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 13.)

Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola (3950 Sárospatak, Szent Erzsébet u. 15.)

Szent Péter és Szent Pál Görögkatolikus Templom (3950 Sárospatak, Szent József u. 8.)

Római Katolikus Templom, Vajdácska (3961 Vajdácska, Fő u.)

Római Katolikus Templom, Cigánd (3973 Cigánd, Kiss út 2.)