10 éves a sajóládi katolikus iskola

IMG_4592

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Jubileumi ünnepséggel kezdődött a tanév a sajóládi Fráter György Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában. Dr. Ternyák Csaba érsek atya 10 évvel ezelőtt 2013. szeptember 1-én alapított katolikus iskolát. A Veni Sancte szentmisét Ft. Juhász Ferenc pasztorális helynök atya mutatta be, aki a jó Isten áldását kérve az iskolára nyitotta meg a 2023/24-es iskolai tanévet. Igazgatónő ünnepi beszédében összegezte az elmúlt évtized eredményeit, valamint köszönetet mondott mindazoknak, akik munkájukkal támogatták az iskolát. Elsőként Dr. Ternyák Csaba érsek atyának, aki fontosnak tartja az oktatás ügyét, támogatja az iskola épületének felújítását, új eszközök beszerzését. Árvai István atyának, aki alapító lelkészként 6 évig formálta a közösséget, alakította az intézményi szokásokat. Varga Béla atyának aki a megkezdett munkát folytatva az iskola lelki vezetője. Az EKIF munkatársainak, akik szakmai iránymutatásukkal hozzájárulnak az eredményes munkavégzéshez. A köszönő szavak után a diákok műsora következett, melyben felléptek a művészeti iskola néptáncosai, zenészei, színjátszói, valamint a Sajópetri Szent István Tagiskola kiskórusa.

-beküldött hír-