A Karitász jól el tudja látni a menekülteket

A Szent István Rádióban a Katolikus Karitász munkatársai rendszeresen beszámolnak arról, hogy mi a helyzet a magyar-ukrán határon, miután tömegek menekülnek Ukrajnából azután, hogy Oroszországgal háború kezdődött. Március 9-én, szerdán délelőtt Kovács Gábor, a Váczi Egyházmegyei Karitász igazgatója részletezte az aktuális állapotokat.

Mint megtudtuk, egyre többen jöttek már Kijevből és a keleti régiókból, magyar ajkúak már nem. Az adományok tekintetében folyamatos az utánpótlás, a barabási raktár tele van. A távolabbi lerakóhelyekről való szállítás is feladat. Folyamatosan szükség van a tartós élelmiszerekre, takarókra és más eszközökre, például papírpoharakra. Mindenki megkapja azt, amire szüksége van: a menekültek egy része kisebb elemózsia-csomagot kér a további hosszú útra, mások egy forró teát, és lehetőséget arra, hogy néhány órát fűtött helyen pihenhessenek. Általában jól öltözöttek az emberek, így ruhára most kevésbé van szükség. Megszervezik a személyszállítást is azoknak, akik tovább indulnak és nem jönnek értük rokonok, ismerősök.

 

Debnár Ádám