„A szeretet hatalmával ragyogtassuk Krisztust ebben a megosztó világban!”

kumenikus Miskolc

Kedden az ökumenikus imahét keretében a miskolci Mindszenti templomban igét hirdetett Pásztor Dániel református püspök. Ezen a napon is a keresztények egységéért imádkoztak az egybegyűlt hívek. Az ökumenikus imaórán részt vett Ternyák Csaba  egri érsek, Orosz Atanáz görögkatolikus püspök és Lackner Pál evangélikus püspök . Pásztor Dániel református püspök igehirdetésében úgy fogalmazott: a napkeleti bölcsek hódolatuk és az ajándékaik mellett, átadták szívüket és életüket is a Kisdednek. Jézus Krisztus földre jötte ugyanis döntés elé állítja az embert. Egyet nem tehet csak az ember, azt, hogy közönyös lesz  - fogalmazott. Hozzáfűzte: döntenünk kell! Vagy így, vagy úgy, de döntenünk kell, hogy mit kezdünk vele. Döntenek a pásztorok. Döntenek a bölcsek is. Az ő szívükben is megszületett a döntés, hogy látni akarják a Királyok királyát! Ugyanúgy Heródes sem közömbös Jézus személyével szemben. Indulatos és aggódik. Mint ahogyan senki sem lehet közömbös! A döntéseinknek súlya van, melyeknek súlyát vállalnunk kell ma is. Krisztus személye megosztó volt akkor is, amikor megszületett, és mai világban is nagyon megosztó. Vannak, akik követték, vannak, akik elindultak felé, és ma is vannak, akik leborulnak imádják őt, és vannak, akik ki akarják taszítani ebből a világból. És szüntelenül előjövő kérdés, hogy megéri e Jézus törvényei szerint élni a mai világban? Megéri e a szeretet törvénye szerint élni? Megéri e segíteni, adni, odatartani a másik orcánkat is? Matematikailag gondolkodva, talán azt a választ kapjuk, hogy nem éri meg. De Krisztus, azért hív a követésére, hogy ne csak azt lássuk, ami itt e Földön van, hanem a tekintetünket feljebb emeljük és lássuk a célt, ahová el szeretne vinni minket a mi Urunk! Pásztor Dániel azt kérte, így harcoljuk meg a hitünk harcát. Így tekintsünk a Krisztusi hitre. Előre nézve, a célt tekintve, Isten szeretetében élve. A szeretet hatalmával ragyogtassuk Krisztust ebben a megosztó világban! – fűzte hozzá Pásztor Dániel.

Domán Vivien

fotó: Mindszenti plébánia FB oldala