Advent az encsi Szent László iskolában

encsi 1

Az adventi időszakban számos lélekemelő gondolat, vers, imádság hangzott el iskolánk hittan tanárainak tolmácsolásában.
Ők hívták össze közös gyertyagyújtásra hétfőnként a tanulókat, hogy meghallgassák az ünnepváró szavalatokat, és együtt zengjék a várakozás dalait. Az épületet naponta mézeskalács illata lengte be, melynek sütésében, díszítésében sok édesanya segédkezett. Érkeztek vendégek – szülők, nagyszülők – minden osztályba a szentcsalád-járásra is. Ezt a hagyományt különösen szeretjük, mert általa már előre helyet készítünk a szívünkben a kis Jézusnak. Édesanyját a Máriás lányok köszöntik ilyenkor még nagyobb tisztelettel, még több imádsággal. A missziós csoport sem tétlenkedett. Tagjai a szokásosnál gyakrabban találkoztak, hogy – a teremtésvédelem és az újrahasznosítás jegyében – téli dekorációt, az adománygyűjtő napra pedig díszeket, ajándéktárgyakat készítsenek csoportvezetőik, irányításával. Idén nemcsak az iskolánk töltötte be a 10. évét, hanem a Csikuska Kulturális Egyesület is, melynek ténykedése összeforrott az intézményünkkel, hiszen tánctermeinkben zajlanak a próbák, nálunk helyet kapnak a szebbnél szebb viseletek, támogatjuk a rendezvényeiket, táboraikat. De elsősorban táncpedagógusokat és utánpótlást „biztosítunk”, hiszen minden gyermek, aki fogékony a hagyományokra, és el akarja sajátítani a magyar néptáncok különlegesen szép, értékes világát, lehetőséget kap erre. A legelkötelezettebbek, legszorgalmasabbak a karácsonyváró gálaműsoron mutathatták meg tehetségüket. Az előadás végén szívvel-lélekkel énekelték az ünnepelt csoporttal együtt: „A kis Jézus megszületett, örvendjünk…” Nincs is ennél nagyobb öröm! Mert mióta Ő a világra jött, nála letehetjük terheinket, neki mindenért hálát mondhatunk, kegyelmet ad, hogy mi is meg tudjunk bocsátani, s engedi, hogy megtisztulva, jóra törekedve, szeretettel a szívünkben kezdhessünk minden egyes új napot.

beküldött hír