Adventi hétvége a Jászberényben

A Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium munkatársai advent második hétvégéjét Kránicz Mihály professzor úrral töltötték. Az iskola ebédlőjében kétszáznál is többen gyűltek össze, ahol Novák István főigazgató köszöntő szavai után a vendég teológiai professzor tartott előadást. Első előadásában a "Valaki felé elszámolási kötelezettséggel tartozó emberről, a vallások megcsodálásáról, a szabad emberi lény mivoltáról" beszélt. Előadása második részének középpontjába a keresztény nevelés művészetét állította. Vasárnap a ferences templomban ünnepi szentmisével folytatódott a lelki hétvége, amely egyben a város adventi lelkigyakorlatának záró szentmiséje is volt. Kránitz Mihály homíliája fókuszába az ugyanarra a napra eső Szeplőtelen Fogantatás ünnepét állította, és kiemelte: ha életünk középpontjába a Szűz Anyát állítjuk, akkor biztosan nem lesz hiányos az életünk.

Kelemen Csilla