Adventi látogatás a Jászberényi Szent Ferenc Egyesített Szociális Otthonban

Hagyománnyá vált, hogy Iskolánk, a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium legkisebbjei adventben ellátogatnak városunk idős, szeretteiktől távol élő lakóihoz, és kedves kis műsorukkal, mosolyukkal feledtetni próbálják az időnkénti magányukat, gondjaikat, problémáikat. Ebben az évben Tóth Krisztina tanárnő osztályával a 2.b -vel örvendeztette meg az időseket. A műsoron kívül egy ajándékkal is kedveskedtek a vendéglátóiknak.

Egy nagy kartonpapírra minden kisdiák ráhelyezte a tenyérlenyomatát, és rá is írta a nevét. A műsorban elhangzott: Verbőczy Antal: Hóember c verse, valamint Ember, ember december, Karácsony éjszakáján, Kis karácsony, nagy karácsony, Pásztorok keljünk fel című énekek furulyaszó kíséretében. Az idősek könnyes szemmel köszönték meg ezt a korán jött karácsonyi ajándékot. Az ünnepséget követően közösen fogyasztották el a finom tízórait, és az ebédlőt körbeülve közösen énekelték el a Mennyből az Angyal című karácsonyi éneket.

Kelemen Csilla