Adventi lelki nap a Káli Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskolában

A Káli Gárdonyi Géza Katolikus Iskolában 2019. december 10-én lelki napot tartottunk.A Káli Gárdonyi Géza Katolikus Iskolában a bűnbánati időszak legfontosabb programja az adventi lelki nap, mely kiemeli a tanulókat és pedagógusokat egyaránt a mindennapi tanulás folyamatából. Gondosan tervezett és felépített programjaink célja a közelgő ünnepre való elmélyült felkészülés, az önátadás és a lelki ráhangolódás. Az adventi lelki nap szentmisével kezdődött, melyet iskolánk lelkipásztora, Dr. Artner Péter plébános atya mutatott be.

A szentmise után egy fantasztikus koncerten vettünk részt, melyet Csiszér László és barátai adtak, hatalmas sikerrel. A koncerten mindannyian bekapcsolódtunk a közös éneklésbe – idei tanévünk mottóját követve: „Aki énekel, kétszeresen imádkozik.” A kicsiktől a nagyokig mindenkit megérintett Csiszér László tanúságtétele Isten irántunk való végtelen szeretetéről. Az együtt töltött óra alatt intézményünk teljes közössége egy szívvel, egy lélekkel dicsérte Istent. A lelki élményekkel gazdagító koncert után a diákok évfolyamonként különböző programokon vettek részt, melyeknek célja a Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszusra való felkészülés volt. Az alsó tagozatos diákok ellátogattak a templomba, ahol megtekinthették a szentmisén használt liturgikus eszközöket. A felső tagozatos diákok számára filmvetítés következett a hit próbatételéről, majd a tanulók a hitoktatók és nevelők vezetésével az Eucharisztia témája köré szervezett előadásokon vettek részt. Ezen a napon intézményünk valamennyi tanulója lelki ajándékokkal gazdagodva tért haza.

Szendreyné Miskolcsi Mária