Ahol a jó, lehet még jobb - megáldották a Szent Klára Óvoda első egyházi évét Szendrőben


Az Egri Főegyházmegye fenntartásába került a szendrői óvoda, és az Assisi Szent Klára nevet kapta. A borús idő sem vette kedvüket a kis óvodásoknak, akiket az esőtől védett teraszon gyűjtöttek össze, hogy kisebb műsort adjanak az óvodaszentelés ünnepére. A megnyitón Ternyák Csaba egri érsek üdvözletét Juhász Ferenc EKIF-elnök tolmácsolta, Ferencz Károly plébános, az intézmény lelkivezetője pedig megáldotta az épületet. Szavai szerint a katolikus egyház nagy kihívás előtt áll Szendrőben – ha meg akar felelni vállalt feladatának. Az óvoda vezetője és a mintegy huszonnyolc munkatárs tapasztalata azonban garancia, hogy a jó – lehet még jobb. A gyermekek, örömmel és megilletődöttséggel figyelték az évnyitót és szentelést.