"Aki énekel, kétszeresen imádkozik"

„Aki énekel, kétszeresen imádkozik”  motóó jegyében a füzesabonyi Széchenyi István Katolikus Általános Iskola is részt vett a 2019. november 21-én, Sátoraljaújhelyen rendezett Szent Cecília Egyházmegyei Énekversenyen. Az általunk nevezett négy tanuló közül a III. korcsoportban (5-6. osztály) Németh Kata I. helyezést, a IV. korcsoportban (7-8. osztály) Nagy Ramóna II. helyezést ért el. Diákjainknak gratulálunk, felkészítő tanáruknak, Lovászné Szűcs Máriának pedig köszönjük áldozatos munkáját! November 22-én iskolamisével indítottuk a napot, melynek keretében iskolalelkészünk, Papler Pál János Szent Cecíliáról, az egyházi ének és zene védőszentjéről beszélt. Ezt követően, az iskolába visszaérve tanulóink meghallgathatták az énekverseny résztvevőit. Így emlékeztünk meg Szent Cecília szűz és vértanúról emléknapján.

Kiss Vivien (hittanár)