Az esztendő első lelki-szakmai napja

Január 7-én tartotta a Szent István Rádió és Televízió közössége az új esztendő első lelki-szakmai napját. A szentmisét Szarvas István atya mutatta be, szentbeszédében kiemelve: az új kezdet mindannyiunk számára új lehetőségeket jelent. A három napkeleti bölcs látogatására utalva kifejtette: a Szent Családot látogató vendégek értékes ajándékokat, tárgyakat vittek, s ők maguk még értékesebb ajándékkal távozhattak, átélhették a találkozás örömét a Megváltóval.

A szentmisét követően Szabó József spirituális atya adott lelki útravalót a szerkesztőség munkatársainak. Máté evangéliuma alapján szólt Keresztelő Szent János és Jézus találkozásának fontos részleteiről, az alázat és a küldetés fontosságáról. A lelkipásztor szólt még a Szentírás olvasásának helyes módjáról, az életszentség útjáról és a Szentlélek működéséről.

A szerkesztőség székházában zárult közös délelőtt végén Szarvas István atya megáldotta az épületet, s vele együtt a bennük dolgozókat.