Beiratkozás hittanra: közeleg a határidő

Az Egri Főegyházmegyei Kateketikai Iroda tájékoztatása szerint a kötelező hit- és erkölcs oktatásra a be- és átiratkozás, törtvény által meghatározott határideje minden év május 20.

A gyakorlat azt mutatja, hogy, bár a rendelet egyértelműen nem kéri a szülők évenként ismétlendő nyilatkozattételét, az  intézmények mégis a saját belső szabályozásuk szerint rendre nyilatkoztatják a szülőket a következő tanévre történő tárgyválasztásról.

A határidő azok számára lényeges, akik a korábbi választáson változtatni szeretnének.

A leendő elsősök szülei a beiratkozáskor nyilatkozhatnak arról, hogy etikára, vagy kötelező hit- és erkölcstanra íratják gyermeküket.

Kereszteléskor a szülők, keresztszülők vállalják, hogy katolikus szellemben nevelik gyermekeiket, s ez kiterjed a hittan iskolai tanulására is – hívja fel a figyelmet az Egri Főegyházmegye Kateketikai Irodája.