Bottyános siker az országos szakmai tanulmányi versenyen


"A technikumban tanuló diákok legjelentősebb országos szakmai megmérettetése az Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV). Ebben a tanévben Közgazdasági ismeretekből a gyöngyösi Vak Bottyán János Katolikus Technikum hat tanulója indult, hogy összemérje tudását. Mindannyian kihozták magukból a legtöbbet, de az első, online fordulón Nagy Mátyás 12. E osztályos tanuló jutott túl a legeredményesebben. Bekerült a vármegyei fordulóba, ami az érettségi vizsga írásbeli részének megfelelő feladatlap kitöltését jelentette számára. Matyi ezt az akadályt olyan sikeresen teljesítette, hogy az ország legjobb írásbeli eredményével jutott az országos döntőbe. Itt a szóbeli vizsgának megfelelően kellett számot adnia ismereteiről, szakmai vizsgabizottság előtt felelt több közgazdasági témakörből. Az írásbeli és a szóbeli eredmények összesítése után Nagy Mátyás a nagyon előkelő országos 4. helyen végzett, ezzel a felsőoktatási felvételi pontámításhoz felhasználható 100 többletpontot szerzett. Felkészítésében a közgazdasági munkaközösség valamennyi kollégája részt vett. Gratulálunk Matyi és további sok sikert kívánunk!" - állt a Tolmayerné Borbély Zsuzsanna igatgatóhelyettes által beküldött híradásban.