Buzgán József atya aranymiséje

Az ötven esztendővel ezelőtt pappá szentelt Buzgán József nyugalmazott lelkipásztor aranymiséjét szűk körben ünnepelték augusztus 12-én, a Miskolc Mindszenti templomban. A kevés számú hívő jelezte, hogy a mintegy hét esztendeje nyugdíjas lelkipásztor betegsége miatt már nem tart nyilvános szentmisét. Visszahúzódva él miskolci otthonában.

Az aranymisés a szentmise bevezetőjében megemlékezett évfolyamtársairól, akiket név szerint felsorolt, és akik közül többen már nem élnek, vagy nincsenek papi kötelékben. Homíliájában hálát adott azért, hogy a nehéz és betegségektől terhes évtizedei alatt – és ma is –, ugyanaz az Angyal vigyáz rá, aki ifjú korában megmentette súlyos balesetében. A szentmisén pápai áldást és a kerület papjaitól egy festményt vehetett át.

Végezetül, utolsó plébánosi állomáshelyének Szirmabesenyőnek a jegyzője, a település köszöntését és ajándékát nyújtotta át az aranymisés ünnepeltnek.

kép: Ft. Kovács József