Cél a források hatékony felhasználása

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő intézmények gazdasági vezetői számára tartottak értekezletet január 23-án az Érseki Palotában. Dr. Ternyák Csaba érsek köszöntőjében rámutatott, hogy az elmúlt 30 év során az egyház egyre több olyan feladatot lát el, amelyek korábban állami feladatnak számított. Az iskolák, szociális intézmények fenntartásához az állam is hozzájárul. A tavalyi évtől az Egri Főegyházmegye az intézmények záró beszámolóit külső könyvvizsgáló céggel auditáltatja. Az a célja ennek, hogy a rendelkezésre álló források felhasználása minél hatékonyabb, szabályszerűbb legyen.

A konferencián a gazdasági vezetők erről kaptak tájékoztatást, szakmai segítséget, fejlesztési javaslatokat az AuditService Kft. munkatársaitól.