Egy kicsit másképp… Advent és karácsonyvárás az ózdi SZIKSZI-ben

(A képre kattintva galéria nyílik!)

A digitális munkarendben nagy szükség van az összefogásra, az osztályfőnökök, oktatók részéről ezernyi apró gesztusra, hogy a diákok érezzék, továbbra is nagyon fontos számunkra érzelmi biztonságuk.

Az adventi várakozás, a karácsonyvárás örömét is igyekeztünk teljessé tenni tanulóink számára. Hittantanáraink az osztályok és a tantestület virtuális adventi naptárát minden nap erősítő gondolatokkal töltötték meg; az osztályfőnökök az ünnepvárás, az ajándékozás öröméről beszélgettek velük, az elcsendesedést segítő gondolatokat, kis videókat, karácsonyi képeslapokat osztottak meg. Az iskolai adventi gyertyagyújtásokon a hagyományoktól eltérően az iskolalelkész és a vezetőség „helyettesítette” a tanulók műsorát, a videófelvételeket az egyik megosztó csatornán lehetett nyomon követni. Kihívás volt az adventi adománygyűjtés online megszervezése, de büszkén és örömmel tapasztaltuk, hogy nem okozott gondot a tartós élelmiszerek gyűjtése a Katolikus Karitász részére, illetve kupakgyűjtéssel hozzájárulni egy beteg kisfiú gyógyulásához. Állapotának javulásához az iskolaközösség, az osztályok jelentősebb pénzösszeget is felajánlottak. A tanulók személyes jelenléte nélkül szívszorító érzés volt megszervezni a karácsonyi ünnepséget. A téli szünet előtti utolsó tanítási napon az ünnepi szentmisét tantestületünk részvételével iskolalelkészünk celebrálta, a zenei szolgálatot a SZIKSZI énekkara és zenekara végezte. A misét élőben közvetítettük, diákjainkkal csak lélekben lehettünk együtt. A napot az iskolában lelki gyakorlattal folytattuk, majd oktatóink közösen feldíszítették a karácsonyfát. Így, az adventi időszak vége felé a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia gondolatait idézve mi is kívánjuk, hogy „megtisztulva, gyermeki hittel tudjuk hirdetni szent karácsony éjszakáján: Emmánuel, velünk az Isten!”

KE SZE CSÜ SZO VA
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
2022 Július
Előző
Következő