„Szűz Mária szenvedésének útja” Bükkszéken

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Szűzanya kálváriát adtak át július 26-án, vasárnap, Bükkszéken. A 15 stációból álló alkotás egyedülállónak tekinthető Magyarországon és Európában is.

Reményeink szerint ezzel a Közép-Európán átívelő Mária-út hálózat része lehet Bükkszék - tájékoztatott a település polgármestere, Sági Ferenc.

Az eredeti tervek szerint az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus alkalmából, 2 éven keresztül készítette a stációkat megjelenítő alkotásokat a bükkszentkereszti alkotó, Takács László. Mint mondta, bízik benne, hogy minél több zarándok látogat majd el Szent Anna ünnepén a településre.

Az ünnepi szentmisét Dr. Csizmadia István főesperes celebrálta a bükkszéki Szentlélek templomban. A szentmise után a hívek körmenettel vonultak a Szent Anna szoborhoz, majd a stációk megáldásával zárult a rendezvény.

Szöveg: Márton Miranda

Fotó: Lénárt Márton