Egyházközségi képviselőtestületek megújítása

A 2014-ben megválasztott képviselő testületi tagok kinevezése öt év időtartamra szólt. Megbízatásuk 2019. Krisztus Király ünnepén járt le.

Az új képviselő testületi tagokat az Egri Főegyházmegye területén lévő plébániák hívei – jelöltállítás után – megválasztották az egyházmegyei előírásoknak megfelelően. Miután a plébánosok felterjesztették az Érseki Irodába az új képviselőtestületi tagok névsorát, Ternyák Csaba érsek úr névre szóló kinevező okiratot küldött számukra. A plébániákon az új testületi tagoknak Advent első vasárnapján ünnepi szentmise keretében – eskütételt követően – kerültek átadásra a kinevező okiratok. Az Egri Főegyházmegye mintegy 3.500 új képviselőtestületi tagjának szívből gratulálunk és kívánjuk, hogy Jézus Krisztus kegyelme, a Szűzanya és Szent János apostol, az Egri Főegyházmegye védőszentjének pártfogása kísérje életüket és tevékenységüket.