Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért - Jászberény

"2019. október 18-án világszerte gyermekek imádkoztak fél órán át a békéért és az egységért. Az elmúlt esztendőkben hazánk számos katolikus iskolája csatlakozott az eseményhez. Így volt ez a mi iskolánkban is, a Jászberényi Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskolában és Kollégiumban, ahol 11 órára a sportcsarnokba gyülekeztek a gyerekek, közel 700-an. Elsőként Demeter Sándor igazgató köszöntötte őket, majd örömét fejezte ki, hogy iskolánk is csatlakozott ehhez az imalánchoz. Majd ezt követően Resch Tamás káplán vezetésével kezdődött el a gyermekek rózsafüzér imádkozása.

Maga a kezdeményezés keresztény közösségektől, Venezuelából indult: miközben 2005 nyarán gyermekek közösen imádkozták a rózsafüzért, a mellettük levő asszonyok kézzel foghatóan érezték a Szűzanya jelenlétét. Napjainkra ez a kezdeményezés nemcsak Dél-Amerikában, hanem szerte a világon elterjedt. Kiinduló gondolata egy Szent Páter Piótól származó idézet: "ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”. Ez az alkalom októbernek, a rózsafüzér hónapjának is kiemelt hangsúlyt adhat. Ferenc pápa 2019. októberét a világmisszió rendkívüli hónapjának nevezte ki. Eleget téve a pápa kívánságának, az idei „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű, világméretű imaórának a misszió volt a központi gondolata, így a gyermekek főként a misszionáriusokért és az új missziós hivatásokért imádkoztak. Célja, hogy a gyermekek imája legyen különös módon is az egyház missziós megújulásának a lelke. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia megbízásából az Országos Lelkipásztori Intézet hívta a gyermekeket és kérte a tanítóikat, hitoktatóikat, nevelőiket, szüleiket, nagyszüleiket, hogy kapcsolódjanak be a gyermekek nagy imaláncába" - írta Kelemen Csilla.