Elkészültek a szinódusi kérdéssorok

Ismét ülésezett az Egri Főegyházmegye szinódusi munkacsoportja, mely a folyamat helyi koordinációját végzi.

A Ternyák Csaba egri érsek vezetésével tevékenykedő testület véglegesítette azokat a kérdéssorokat, melyeket egy-egy célcsoport vesz majd hamarosan kézhez.

A papság, a szerzetesek, az intézményi munkatársak, az egyházközségi képviselőtestületek, az ifjúsági csoportok, a lelkiségi mozgalmak és családi közösségek, a karitatív szervezetek, a hitoktatók, a köznevelési és felsőoktatási intézmények körében általánosan és specifikusan mérik fel a jellemző sajátosságokat. A helyzet felmérése mellett a jövőkép megfogalmazása is kiemelt cél.

A szinódusi folyamat lényegéről a január 1-jei főpásztori újévi körlevél is tájékoztatást ad.

A központi dokumentumok és a téma hírei az Egri Főegyházmegye honlapján is elérhetőek: https://eger.egyhazmegye.hu/szinodus .

 

 Bérczessy András

kép: TCs, BA