Érseki áldás a felújított üdülőn

Ternyák Csaba egri érsek szentelte meg a felújított épületet 2022. március 8-án.

01

7 szoba fürdőszobával, összesen 20 ággyal várja a vendégeket a Zsóry Katolikus Üdülő Mezőkövesden.  

02

Az épület korábban az egri főplébániáé volt, majd az Egri  Főegyházmegye tulajdonába került. 2019-ben kezdték meg a teljeskörű felújítást, melynek keretében bővítették a lakóteret is, s a hőszigetelés mellett a fűtést is korszerűsítették. 

04

Nyeste István, az üdülőt fenntartó mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola igazgatója köszöntötte az ünnepség résztvevőit, majd az iskolások adtak kis műsort.

07

Ezt követően Ternyák Csaba egri érsek megáldotta az épületet, több lelkipásztor jelenlétében.  

13

 

Elmondta: olykor Jézus is félrevonta tanítványait, pihenni hívta őket egy félreeső helyre.  Ez a ház alkalmas lesz arra, hogy az egyházközségek, iskolák, közösségek használják és megpihenjenek, feltöltődjenek itt,  a közeli fürdőt használva kikapcsolódjanak.

03

Az üdülő hamarosan fogadja első vendégeit.

Részletek: https://sztistvan-mkovesd.hu/udulok/zsory-furdo/

 

Bérczessy András

kép: Szent István Televízió - Federics Róbert