Érseki áldás a sajóbábonyi templomon

Július 4-én vasárnap délután Sajóbábonyban, Dr. Ternyák Csaba érsek megáldotta, a kívül-belül megújított templomot. Az EMMI és az Egri Főegyházmegye támogatásával felújított templom megáldására a járványveszély miatt, több mint egy esztendő múltán került sor.

A  szentmise után a templom melletti szabad téren mondtak köszönetet azoknak, akik részt vettek a munkálatokban.

A többségében reformátusok lakta településen a kevés számú katolikus mellet a település vezetése is nagy várakozással tekintett az érseki látogatásra, amely látogatás, a főpásztor számára is az első alkalom volt. Az ünneplés során elhangzott, hogy a belső munkálatok idején a katolikusok a református templomban tartották szentmiséjüket, így az is természetes volt, hogy a megáldási ünnepségen a református gyülekezethez tartozó személyek is jelentős számban jelentek meg a lelkésznő kíséretében. A szentmisén, és az azt követő ünnepségen is a Miskolc Mindszenti templom kórusa énekelt.

beküldött hír