Faültetés a miskolci Szent Imre Római Katolikus Általános Iskolában

A miskolci Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda egy faültetési projekt keretében facsemetéket telepített az iskola környezetében. A kis fák a Magyarországon őshonos fafajtákból kerülnek kiválasztásra. Az ilyen akciók nagy jelentőséggel bírnak, hiszen az utóbbi évtizedekben az ember nagy erdőségeket pusztított ki, ami nagymértékben befolyásolja a Föld klímáját és az élethez nélkülözhetetlen egészséges levegőt. A faültetési projekttel iskolánk követendő példát szeretne mutatni tanulóinak, azok családjának és a város egész közösségének. A megvalósításhoz az "Ébredj!" mozgalom nyújt segítséget az intézmény számára. (A kis fákat az alapítvány biztosította, a munkát pedig a gyerekek végezték a szakemberek irányításával.) Maga a mozgalom magánszemélyek kezdeményezésére jött létre, céljuk pedig a klímaválság elleni küzdelem. A klímaváltozás mindenkit érint, és mindannyiunk közös problémája! Ezért érezzük kötelességünknek, hogy cselekedjünk egy olyan ügy érdekében, amely sorsfordító lehet a jövőnk számára.