Felkerült az első kereszt


Az egri Szeplőtelen fogantatás Nagyboldogasszony Ferences templom, közkeletű nevén „Barátok temploma” építése 1755-ben  fejeződött be.  Az épület és a vele szomszédos rendház állapota  nagyon leromlott, ezért vált szükségessé teljes felújítása. Most a z egyik torony keresztje került a helyére, miután Menyhárt József plébános megáldotta.

A lelkipásztor elmondta: nagy öröm, hogy már ebbe a fázisba jutott a kivitelezés. Hozzátette: régi hagyomány az építkezéseknél, hogy megáldják az épületet, jelen esetben a két méteres keresztet. Krisztus keresztje megváltásunk szimbóluma, mindig hordozza az isteni kegyelmet, látványában is.

A tervek szerint néhány hét múlva a másik toronyra is visszakerülhet a  kereszt.  Várhatóan  2021. végére készül el a barátok templomának felújítása.