Karitász segítség itthon és Kárpátalján

Az orosz-ukrán háború kitörése óta folyamatosan segíti a Katolikus Karitász a határ túloldalán élőket és a hazánkba érkező menekülteket is. Barabáson melegedő pontot működtetnek, ahol pihenési lehetőséget, meleg ételt, útravaló szendvicset biztosítanak az oda érkezőknek.

 

622_0220_01-MP4_snapshot_00-00_[2022-12-07_11-11-36]

A kárpátaljai karitásszal hosszú évek óta tartó kapcsolat az utóbbi hónapokban felerősödött, a segélyszervezet munkatársai rendszeresen visznek adományt az egyre nehezebb körülmények között élő embereknek. Legutóbb a Karitász felsőzsolcai logisztikai és raktárközpontjából vittek tartós élelmiszert, tisztítószert, húskészítményeket és takarót a Beregszászi Szent Anna Karitász munkatársai. Harapkó Mariann, a karitász vezetője elmondta, Ukrajna több városában, falvaiban nincs áramszolgáltatás. Így a fűtés és a vízellátás is akadozik, mivel a gázkazán és a szivattyúk működéséhez is áramra van szükség. Éjszaka néhány órára bekapcsolják, az emberek akkor kelnek fel főzni, mosni, fürödni. Hálásak a karitász támogatásáért, ami a hideg beálltával még többet jelent a családok számra.

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár felajánlásával a nehéz sorsú gyerekeknek szereztek örömet. A Mikulás csomag mellé minden kisgyermek mesekönyvet kapott.

622_0230_01-MP4_snapshot_00-12_[2022-12-07_11-12-12]

A Katolikus Karitász azonban nemcsak a határon túl segíti a nehéz anyagi körülmények között élőket. Árvai Ferenc, az Egri Főegyházmegyei Karitász igazgatója elmondta, folyamatos a hozzájuk érkező segélykérelmek teljesítése. Krízissegély programban rezsitámogatással, gyógyszerkiváltással, gyógyászati segédeszközökkel, tűzifával és kályhaadománnyal valamint tartós élelmiszerrel a téli időszakban eddig összesen 25 millió forint értékben támogatták a rászoruló családokat. Emellett 1000 db Mikulás csomagot osztottak szét a rászoruló gyermekek között. Az Angyalbatyu programban karácsonyig tart az adományok gyűjtése. A karitaszeger.hu oldalon található számlaszámra pedig továbbra is várják a jószándékú emberek adományát.

622_0236_01-MP4_snapshot_00-16_[2022-12-07_11-12-40]

Pap Ildikó

kép: Szent István Televízió - Vozáry Róbert