Füzesabonyi Iskolások hittantábora

Felejthetetlen napokat töltöttek a füzesabonyi katolikus iskola diákjai a hittantáborukban.A füzesabonyi Széchenyi István Katolikus Általános Iskola diákjai és pedagógusai egy élményekben gazdag, 5 napos táborban vettek részt Sarudon a Genezáret Lelkigyakorlatos Házban, augusztus 1-5-ig. A tábor megszervezését az EFOP 1.3.5-16-2016-00712 pályázat megnyerése tette lehetővé. A programok között szerepelt sárkányhajózás, strand, kirándulás a Tisza-tavi Ökocentrumba és tanösvényre, sajtkészítés, kerékpártúra a gáton, kézműves foglalkozások. A lelkigyakorlatos ház udvarán található sportolási lehetőségeket kihasználták a diákok, kosaraztak, fociztak a futballpályán, asztaliteniszeztek, illetve csocsóztak.

A táborban eltöltött idő alatt hitéleti tevékenységeink közé tartozott többek között az énektanulás, a közös ima, és a rózsafüzér imádkozása is. Vasárnap a sarudi templomban megtartott misén is részt vettek a táborozók és a diákok oltárszolgálatot is vállaltak. Papler Pál iskolalelkész is meglátogatta a gyerekeket és tábori misét tartott. A közösségi élményt és egymás elfogadását az idén is a közösségi játékok felejthetetlen hangulata mélyítette el. A tábor szervezői: Ötvösné Perge Edit, Ivánné Rédei Mariann, Nagy Péter