Gyertek hozzám! - Passió Tiszafüreden

Április 12-én, Tiszafüreden Passiót adtak elő a karcagi Szent Pál Marista Általános Iskola diákjai, akik évek óta előadják Jézus szenvedésének, halálának és feltámadásának eseményeit lépésről-lépésre követve. Céljuk, hogy közelebb vigyék az emberekhez Jézus utolsó napjainak üzenetét.

Ezúttal két előadást is tartottak: délelőtt a Szent Imre Iskola felső tagozatos tanulói, délután pedig lelki napjuk befejezéseként a 3-4. osztályok tanulói, a környék főként egyházi iskolás diákjai és érdeklődő felnőttek számára.

Az evangéliumokon alapuló szöveg jelenlegi változata Jézus eredeti üzenetéhez közelíti a nézőt. A Passió dramaturgiai megoldásai alkalmassá teszik a szenvedéstörténetet arra, hogy azt iskolás tanulók is előadhassák nagy átéléssel társaiknak.

A történet női szereplőit gyengédség és emberiesség jellemzi. A katolikus iskolák nagyböjti készületének méltó befejezése lehet ez az előadás, mely a hívőt megerősíti hitében, az identitásukat keresőket mélyen elgondolkoztatja