Hit-Remény-Szeretet tábor

Fallóskúton jártak a mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola diákjai.

"Intézményünk diákjai a tanév megkezdése előtt az EGYH-KCP-19-0246 számú Életadó közzöségi hattantábor pályázat keretein belül a Mátrába, egy apró falucskába, Fallóskútra látogattak el. A Mátra erdőségeiben sok szép kápolna és kegyhely található, de Fallóskút különleges atmoszférával bír. Ez Magyarország legfiatalabb szent helye. Az erdő közepén, a kegyhelyen kaptunk szállást. A tábor témája a három teológiai erény volt, központban a páli szeretethimnusszal. Ehhez kapcsolódtak a kézműves foglalkozások, a játékok, beszélgetések. A QR- kódos kincskereső és az imaösvény kiscsoportos foglalkozásai lehetőséget adtak a gyerekeknek a további beszélgetésekre. Nem hagyhattuk ki a túrázást sem, az erdőn keresztül jutottunk el Mátraszentimrére, majd Bagolyirtásra. A táborzáró reggeli imádságban szeretteinkért imádkoztunk. A tábor jó hangulatban zajlott még szívesen maradtunk volna. Ezúton is köszönjük az Egri Főegyházmegye támogatását, mely lehetővé tette, hogy a tábor a gyerekek részére ingyenesen valósulhasson meg" - állt a képes beszámolóban.

Szöveg és fotók: Szelei Katinka