Hittantábor a Mátrában

A gyöngyösi Vak Bottyán János Katolikus Technikum hittantáborának a Stella Katolikus Egyházi Üdülő adott otthont november 10-12-ig. A tábor mottójának az egyházmegye idei jelmondatát választottuk: „Krisztus a jövőnk”. Ebből kiindulva építettük fel az ismerkedős és csapatépítő játékokat, valamint a lelki programokat. Az első túránk célja a fallóskúti kegytemplom volt, ahol Barta Márton atya vezetésével gondolatébresztő beszélgetésen és szentmisén vehettünk részt. A délutáni elmélkedések segítették a diákokat, hogy saját életútjukra rátekintve észrevegyék, Isten hogyan volt jelen az eseményekben. A következő nap annak örömében telt, hogy bármi is történik velünk, Ő mindig jelen van és segít bennünket. Túráztunk Mátraszentimrére, majd a csapatok bibliai történetekhez kapcsolódó kreatív feladatokon keresztül mélyítették el azok tanítását. Igazi közösséggé kovácsolódtunk, és bízunk abban, hogy a hétköznapokban is, mint Isten szeretetének forrásából töltekezhetünk e néhány napból.

Lukács Edina és Várallyay Johanna hitoktatók