Hittanverseny az Andrássyban

 

Az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium hittanversenyt szervez az Egri Főegyházmegye fenntartásában lévő katolikus általános iskolák felső tagozatos tanulói számára: "A szentmise” címmel.

Minden iskola egy háromfős csapattal nevezhet!

A verseny időpontja: 2022. december 2. péntek, 12 00.

A jelentkezés határideje: 2022. november 18. péntek

Jelentkezni a 06/36 – 510 – 060-as 063-as telefonszámon vagy 06/36 – 510 – 061-es faxon, illetve elektronikusan: a  titkarsag@andrassy-eger.hu e-mail címen lehet.

A kötelező irodalom Pákozdi István–Illéssy Mátyás–Gallay Lászlóné: LITURGIKA ÉS ALAPVETŐ HITTAN. Bp., 2012., Szent István Társulat; 27 – 48.oldalak (7-8-9-10-11. leckék) és két segédanyag alapján a csapatok egy digitális feladatot fognak kitölteni a Redmenta felületen, majd ezt követően egy „képrabló” feladat lesz és a készített kép bemutatása.

Ezért már előre kérjük a csapatokat, hogy amennyiben még nem regisztráltak, akkor  regisztráljanak a felületre a https://redmenta.com linken keresztül.

Az alábbi csoport direktcímre november 18-tól, már regisztráljanak a csapatok a saját csapatnevükkel az alábbiak szerint: településnév, kötőjel iskola névadója (pl.: EGER-SZENT IMRE)!

 

A csoport neve: ANDRÁSSY-HITTANVERSENY 2022

Csoport direktcíme: andrassy-775744

Ezt a direktcímet kell bemásolni a felület keresőjébe és kérni a felvételt a csoportba.

 

A FELADATOT 2022. DECEMBER 2-án, A HITTANVERSENYEN LEHET KITÖLTENI A REDMENTA FELÜLETÉN!

 

A verseny felkészülési anyaga letölthető iskolánk, valamint az Egri Főegyházmegye honlapjáról Hittanverseny 2022 cím alatt.

A SZENTMISE ÁLLANDÓ RÉSZEI

LITURGIKA ÉS ALAPVETŐ HITTAN

Liturgikus ismeretek

 

Előzetes feladat:

  1. A mottóval kapcsolatban: „A szentmise” készíteni kell egy képet, plakátot, szabadon választott technikával, A/4-as méretben, amelynek eredeti és szkennelt változatát is el kell hozni a versenyre, ill. juttatni iskolánk címére elektronikus formában.
  2. Ugyancsak a mottóval kapcsolatban az utolsó vacsora egy szabadon választott jelenetét kell megfilmesíteni. A film terjedelme maximum 5 perc lehet! Annál hosszabb filmet nem áll módunkban zsűrizni.

AZ ELŐZETES FELADATOK BEKÜLDÉSI HATÁRIDEJE 2022. NOVEMBER 18.,  24 ÓRA

AZ ALÁBBI CÍMRE: titkarsag@andrassy-eger.hu

Érdeklődni lehet: Béres Gyula tanár úrnál a 06/30-9377-519 mobilszámon, illetve elektronikusan a  beres.gyula@andrassy-eger.hu e-mail címen.

 

Eger, 2022.10.05.

 

Rozmán Éva

igazgató