Készíts te is betlehemet!

2017 óta minden évben Betlehemkészítő pályázatot hirdetnek az Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont munkatársai.

A pályázat kiírásának célja elsősorban az, hogy a betlehemkészítés közben a gyerekek még inkább ráhangolódjanak Jézus születésének ünnepére. A betlehemek bármilyen anyagból (pl.: termés, kő, gyurma, papír, fonál, fém, fa) szabadon választható technikával, bármilyen méretben készülhetnek. A pályamunkákat december 10-ig lehet eljuttatni a Látogatóközpontba. A beérkező betlehemeket a 3. adventi gyertya meggyújtását követően Czibere Zsolt felsőtárkányi plébános fogja megáldani. – mondta el a Szent István Televízió kérdésére Hernádfői Csaba, a Látogatóközpont igazgatója.

A legszebb alkotások készítői értékes díjban részesülnek.

 

Pap Ildikó

kép: Szent István Televízió - Federics Róbert