Idén is megrendezik a Motoros Búcsút Ecséden

Idén 13. alkalommal kerül sor a motorosok zarándoklatára az ecsédi Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnánál.

2019. május 17-18-án rendezik meg a "Motoros Búcsú - Kerékpárosok és Motorosok Zarándoklata" című programot az Ecséd szélén található Szentkút-völgyében. A Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány az esemény kezdeményezőjeként és szervező partnereik: az Ecsédi Motoros Egyesület, a MOTaMOT - MOTOROSOK a MOTOROSOKÉRT Közhasznú Alapítvány, a Szkíta Motoros Egyesület, a felvidéki motorosok és a Hunyadi Rend tagjai vesznek részt a szervezésben és a lebonyolításban.

Természetesen idén is szervezett zarándoklattal csatlakozik hozzájuk a MotorkerékPálosok közössége.

"A rendezvény jubileumi alkalma jelentős fordulópont volt a szervező közösségek és szervezetek szempontjából, hiszen több, mint 10éve érkeznek motoros zarándokok eme kicsi kápolnához, hogy lelkileg feltöltődve, áldással kezdjék a motoros szezont. Ezért igyekeztünk az idei évre is kitenni magunkért, kissé szerény, de annál tartalmasabb programokat szervezni az ide érkezők megelégedésére. Az alapítvány és a motoros civil szervezetek közös kiemelt eseményének keretében lesz bemutató, előadások, lelkiségi és kulturális programok, valamint természetesen a hagyománynak megfelelően áldásban részesülnek az érkező motorosok. Továbbá az előző évekhez hasonlóan idén is lehetőség lesz véradásra az érkező véradókamionban, sor kerül egy különleges elsősegély bemutatóra is balesetmentes közlekedés jegyében! A véradásban partnereink a Magyar Vöröskereszt Hatvani Szervezetének munkatársai. Ebben az évben is teljes búcsút nyerhet mindaz, aki ezen a napon a gyónáson és szent áldozáson részt vesz! "Jó példával élni két keréken!" Mindenkit szeretettel várunk!" - írta Csontos Péter, a rendezvény koordinátora.