Az Isteni Irgalmasság Országos Konferenciája

Az Isteni Irgalmasság Országos Konferenciáját idén Mátraverebély-Szentkúton, nemzeti kegyhelyünkön rendezik a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés jegyében, április 27-én, szombaton.

Az irgalmasság szentsége: bűnbánat szentség, bűnbocsánat szentség - a legszorosabban összetartozik a legszentebb Eucharisztiával. Az Eucharisztiához az irgalmasság útján kell eljutnunk, hogy a szentmisében és szentmisén kívül is méltóképpen tudjuk ünnepelni ezt a csodálatos titkot.

- A program 9 órakor kezdődik szentmisével, és katekézissel folytatódik

- 11.00 órakor lesz az ünnepélyes szentmise, szentségi körmenettel

- 14.00 órakor a kegytárgyak megáldása következik,

- 15.00 órakor az Irgalmasság Rózsafüzért elimádkozásával, fejeződik be a program.

Kérik a lelkipásztorokat, minél többen jöjjenek el gyóntatni és a templomokban hirdessék ezt a zarándoklatot.