Ifjúsági Világnap Egerben

Az idei évtől Ferenc pápa az Ifjúsági Világnapot Virágvasárnapról áttette Krisztus Király ünnepére. Ennek megfelelően november 21. vasárnap este Egerben, a Ciszterci templomban jöttek össze a város minden plébániájáról és katolikus kollégiumaiból a fiatalok, akiket a szentmise elején Vízi János, egyházmegyei ifjúsági referens köszöntött. A főcelebráns Koós Ede lajosvárosi plébános volt, Czibere Zsolt felsőtárkányi plébániai kormányzó pedig egy lelkesítő szentbeszédet tartott. A zenei szolgálatról a Kisút ének- és zenekar gondoskodott. A liturgikus szolgálatban a kispapok mellett népes ministráns csapat is segédkezett.

A szentmise után a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium ebédlőjében folytatódott az összejövetel, ahol lehetőségük nyílt a fiataloknak a kötetlen beszélgetésre, találkozásra, ismerkedésre. Külön köszönettel tartozunk Karóczkai Júlia igazgató asszonynak a helyszín biztosításáért, valamint a lajosvárosi karitász csoportnak, akik a fiatalok vendéglátásáról gondoskodtak. Bízunk benne, hogy rendezvényünkkel hagyományt teremtettünk, és máskor is sikerül összehozni az egri fiatalokat.