Itt vagy hát, de jó ez!

Pillanatok a füzesabonyi Széchenyi István Katolikus Általános Iskola napközi hittantáboraiból:

Közös imával és ráhangolódó énekkel indítottuk reggeleinket a 2021. júniusának utolsó két hetében megvalósuló alsós- és felsős hittantáborainkban, melyeken több mint 50 gyermek kapcsolódhatott ki önfeledten. Szívet melengető érzés volt végignézni napról napra a gyerekeken, akiknek mosolygós ajkairól egyszerre csendültek fel reggelenként az ének szavai: Itt vagy hát, de jó ez! Itt vagy hát, de szép ez! Itt vagy hát, Velem. Így együtt vagyunk!

Programjaink a plébániaudvaron, a templomban, a templomkertben valamint az iskolában zajlottak. Fő célunk a gyerekek lelki életének, hitéletének mélyítése volt, mindezt vidáman, örömökkel és élményekkel teli környezetben – egyéni-, kiscsoportos- és közösségi játékok és feladatok segítségével. Programjaink vezérfonala Szent József és az ő élete volt. A gyerekek által már jól ismert életút mellett igyekeztünk más oldalról is megláttatni, kiemelni Megváltónk gondviselőjének fontos szerepét. Részletesebben megismerkedtünk szentünk csendes, de dolgos és tevékeny életével, munkájának, hitének jelentőségével. A gyerekek – többek között – raktak ki a szentet ábrázoló puzzle-t, kerestek „kinder” tojásokba rejtett és Szent Józsefhez kapcsolódó jelképeket a templomkertben, rajzoltak róla, fát csiszoltak. Volt rókavadászat, sportvetélkedők és még sok más érdekes feladatra is sor került. Elmúlt tanévünk mottóját – mely szerint: „Aki énekel, az kétszeresen imádkozik!” – továbbra is szem előtt tartva sokat énekeltünk. Hálásan köszönjük a közös szervezést és megvalósítást iskolánk lelkipásztorának és egyben plébánosunknak, főtisztelendő Papler Pál atyának.

a tábort szervező hittanárok

- beküldött hír -

KE SZE CSÜ SZO VA
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
2022 Július
Előző
Következő