Jubileumi évzáró koncert

2021. június 16-án a Szent Bernát Ciszterci templomban tartotta az Egri Érseki Fiúkórus 10. jubileumi évzáró koncertjét. Schmiedmeiszter Szilvia kórusvezető elmondta, az elmúlt évtizedben tanult legkedvesebb művekből válogattak, amelyeket a gyerekek legjobban szerettek. Ezek mellett olyan darabok is felcsendültek, amiket tavaly tanult a kórus, de a kényszerszünet idején nem tudtak előadni. Többségében egyházi művekből állt a repertoár, az 1500-as évektől egészen a kortárs zenéig terjedő skálán. A 20 fős kórusból két tag most először léphetett a közönség elé.

A koncertet megtisztelte jelenlétével az alapító Ternyák Csaba egri érsek. A jó torkú fiúk a nyáron sem pihennek sokat, számos felkérése van az Egri Érseki Fiúkórusnak, legközelebb június 22-én az egri Zenepavilonban, a zene ünnepén lépnek fel. Augusztus végén, a kórus alapításának 10. évfordulóján jubileumi nagykoncert lesz, ahová a korábbi tagokat is meghívták.

A kórus továbbra is várja zenekedvelő 6 és 12 év közötti fiúk jelentkezését.

Kép: Kassai Julianna