Kápolna megáldás és házszentelés Jászberényben

Régi álma válta valóra Vízkereszt ünnepén a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium közösségének, ugyanis az ekkor szokásos házszenteléssel egyidőben az iskola kápolnájának ünnepélyes megáldására is sor került.

Január 6-án, Vízkereszt napján, már korán reggel, a tanítás megkezdésekor Demeter Sándor igazgató köszöntötte a tanulókat az iskolarádión keresztül, az ünnep jelentőségéről beszélve. Ezt követően Soltész Ádám káplán vette át a szót, aki Krisztus áldását kérte az iskolára, majd Resch Tamás káplánnal együtt végigjárták az épületet és megáldottak minden tantermet és helyiséget. Ezután szentmisét mutattak be az iskolában, melynek főcelebránsa Szántó József főesperes, apát, plébános volt, aki a kápolna megáldását is végezte.

Az iskola épületében az államosítás után a kápolnát tanteremmé alakították át, ami napjainkban is tanterem. 2007-ben azonban, 16 esztendővel az egyházi fenntartásba vétel után, egy kis helyiségben kápolnát alakítottak ki, amit a felújítások és építkezések miatt az elmúlt pár évben csak korlátozottan lehetett használni. Most megáldva a kápolnát újra lehetőség nyílt arra, hogy egy-egy kiscsoportnak szentmisét lehessen bemutatni és így az imádság és áhítat méltó helye legyen.

Kelemen Csilla

KE SZE CSÜ SZO VA
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
2022 Július
Előző
Következő