Kenyérsütő versenyen a gyöngyösi fiatalok

kenyérverseny2
A II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola 5 diákja kedvet kapott az Augusztus 20 - az új kenyér ünnepe elnevezésű kenyérsütő országos, internetes versenyre. A versenyzők feladata az volt, hogy süssenek közösen egy kenyeret és fotókkal dokumentálják a különböző fázisokat. A kenyér lehetett hagyományos, de különleges is. Készülhetett kovásszal vagy akár élesztővel. A receptet le kellett írniuk, a kenyerüknek nevet kellett adni, illetve néhány sorban meg kellett fogalmazni a közös élményeket. A szuper, lelkes versenyzők: Méhész Ilona (3.c osztály), Nagy Julianna (7.a osztály), Méhész István (5.c osztály), Méhész Pál (5.c osztály), Nagy Olivér (5.a osztály). A kenyerüket, Jó szomszédok kenyerének nevezték el. És, hogy miért ez lett a neve? Mert egymás mellett laknak és tényleg jó szomszédi viszonyt ápolnak. A kis kenyérsütők 2. helyezést értek el a versenyen. Boldogságunk határtalan! Nekünk már fantasztikusan kezdődött az új tanév!

Labancz-Bartha Bernadett katekéta

beküldött hír