Keresztény bál Jászberényben

A jászberényi Nagyboldogasszony Főplébánia XIX. jótékonysági keresztény bálján több mint háromszáz bálozó vett részt 2020. február 22-én a Nagyboldogasszony Iskola sportcsarnokában. A mulatságot Szántó József főesperes, apát, plébános nyitotta meg. ezt követően pedig Gedei József alpolgármester köszöntötte a vendégeket. Magát a bált Nemes József regnáló jászkapitány, a rendezvény fővédnöke nyitotta meg. A műsor a Fölszállott a páva televíziós vetélkedő középdöntőjéig jutó jászberényi ifjú táncospár: Dudás Lili és Kispál Domonkos szólótáncával kezdődött. Ezt, a Barkóca táncegyüttes hat pár táncosa által előadott koreográfia követte. A gyerekek műsora után a Nagyboldogasszony katolikus iskola pedagógusai lépetek fel, akik idén ír sztepp tánc koreográfiával kápráztatták el a közönséget. A vacsora előtt az asztali áldás Dr. Novák István főigazgató plébános atya vezetésével hangzott el. A vacsora utána Bagi Zoltán, a Nagyboldogasszony iskola végzős tanulója lépett színpadra, aki a Jászságban már sok szép sikert ért el és nagy ismertségre tett szert. Műsorával a táncparkettre csábította a bálozó közönséget. Őt követte a Jerzsele family zenekar, akik egészen a bál végéig játszottak. Éjfél előtt tombolahúzást is tartottak.

Kelemen Csilla