Kézzel írott Bibliát kapott az Egri Főegyházmegye

A kézírásos bibliamásolat készítésében több mint ötezren vettek részt, az önkéntesek egy-egy oldalra írták a szentírás sorait, a lap alján pedig névjegyükkel is ellátták a másolatot. A másolók között szerepel alkotmánybíró, sportoló, teológus, tanár és fogva tartott is. A kötetek első lapjai még 1983-ban készültek, amikor a soltvadkerti lelkigyakorlatos házban az odalátogató vendégek másolni kezdték Máté evangéliumát.  Az Ószövetség 4250, az Újszövetség 811 oldalt tesz ki. A teljes kézírásos művet jelentős terjedelme miatt öt kötetbe fűzték marhabőr borítással. A bibliamásolatot 2015-ben hatvan zarándok vitte el Rómába, és október 14-én egy nyilvános fogadáson adta át Ferenc pápának.

Mielőtt a kézírásos lapokat Kádár László könyvkötő mester bekötötte volna, valamennyi oldalt digitalizálták. Ez alapján készítette el a JATEPress a 10 kötetes, papír kötésű hasonmáskiadást. A Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia Alapítvány Európai Uniós forrásból mind a 12 egyházmegyének nyomtattatott egy példányt. Az Egri Főegyházmegye május 2-án kapta meg az értékes köteteket, Dr. Török László, az az Egri Hittudományi Főiskola teológiai tanára vette át  Benyik György biblikus tanártól, a Szegedi Nemzetközi Biblikus Konferencia igazgatójától az  Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpontban.

forrás: MTI

fotó: MTI Komka Péter