Köszöntés a Betegek Világnapján

 

Tiszafüreden orvosokat és az egészségügyben dolgozókat köszöntött a karitász csoport a Betegek világnapján.

"Meghívásunkat 14 orvos és egészségügyi dolgozó fogadta el a vasárnapi szentmisére. Egy szál virággal és emléklappal köszöntötték őket a karitász csoport munkatársai. Török József csoportvezető kedves szavakkal emlékezett a Lourdes-i jelenésre, a Szűzanya betegeket gyógyító kegyelmére, a meghívottak bátor helytállására, melyben saját egészségüket is kockáztatva munkálkodnak választott hivatásukban. Ezután idézetet hallhattunk Ágfay Antal egykori tiszafüredi esperes Az öregkor reménysége című művéből. A befejező áldás után vendégeink az Ó áldott Szűzanya, mennyei szép rózsa kezdetű Mária-énekkel köszönték meg az ünneplést. "Vigyázz reánk, Édesanyánk, angyaloknak királyné asszonya" hangzott lelkesen a többnyire vallásos ünnepeltek ajkáról az ének - írta beszámolójában Fodorné Hámori Ágnes.