"Krisztus katonái" Gyöngyössolymoson

Történelem versenyNegyedik alkalommal rendeztünk egyházi iskoláknak versenyt. Jelen esetben „Krisztus katonái” címmel az 1526-1606 közötti magyar történelem sorsfordító eseményeiről adtak számot a diákok. Az első forduló hét feladat megoldását, annak visszaküldését jelentette, majd a diákok felkészítő tanáraik kíséretében Gyöngyössolymosra utaztak a szóbelire. Vendégül láttuk az adácsi Szent Jakab, az egri Szent Imre, a jászberényi Nagyboldogasszony, a karácsondi Gönczi Pál általános iskolák csapatait. Hagyományosan szerepjátékkal kezdtünk, a korszakból olyan eseményeket jelenítettek meg a diákok, ahol neves egyházi személyiségek történelem formáló szereplők voltak: úgy, mint Fráter György, Tomori Pál. Korhű jelmezek, kellékek, előadásmód- csodálatos volt. Ezután még öt feladat várt a három fős csapatokra. A gyerekek nagyon ügyesek, rendkívül találékonyak voltak. A zsűri értékelése alapján az elsők az adácsiak, majd a jászberényiek, és az egriek következtek. Köszönöm a felkészítést a Kollégáknak, valamint a Zsűri munkáját.

 

Magyari Klára szervező, történelem tanár