Lelki nap Jászberényben


Lelki nap a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégiumban. Iskolánk 11- 12. évfolyamos diákjai különleges adventi lelki napon vehettek részt. Fiatal, tőlük csak pár évvel idősebb szerzetesek és katekéta hallgatók érkeztek hozzájuk. Kisnémeth László (Fülöp testvér) bencés szerzetes Pannonhalmáról, Nagy Csaba piarista szerzetes Budapestről, Heim Dorottya és Józsa Imre katekéta hallgatók a Sapientia Főiskoláról érkeztek. Kiscsoportos beszélgetések, foglalkozások keretében töltöttek diákjainkkal egy délelőttöt. A fő kérdés a szabadság és a döntés lehetősége, felelőssége felé irányult. Beszélgetésekben, szerepjátékokban fejtették ki, hogy képzelik el életüket tíz év múlva, mennyire fontos nekik a család, sikerül e majd leválni szüleikről, mennyire fogadják el az otthoni döntéseket, kéréseket. Felvetődött az is, hogy ha három szót kellene mondani, ami a jövőben ott fog lebegni előttük, mi lenne az. Legtöbben a kitartást, a mértékletességet és a mérlegelést mondták. Természetesen tanulóink is kérdezhettek a fiatal szerzetesektől. Legtöbben arra voltak kíváncsiak, hogy miért ezt a pályát választották, mennyire fogadta el ezt a család, nem hiányzik-e majd nekik a saját gyermek. A bensőséges hangulatban eltöltött délelőtt azzal a „megállapítással” zárult, „ahány ember, annyiféle döntés”, melyet tiszteletben kell tartani úgy nekünk, mint a hozzátartozóinknak.

Kelemen Csilla