Magyarország jó tanulója, jó sportolója-díjban részesült a jászberényi diák


„Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nyílt pályázatot hirdetett a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója-2019” cím elnyerésére. A pályázati feltételek szigorúak voltak mind tanulmány, mind sportteljesítmény szempontjából. Örömünkre szolgál, hogy iskolánk, a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium diákja: Notheisz Janka 6.a osztályos tanuló sikerrel pályázott a díjra. Janka közel nyolc éve sportol a Yakuzák Se-nél (kyokushin karatézik), az idén első helyet szerzett a diákolimpián, kitűnő tanuló, szorgalmas, segítőkész társaival, tanáraival szemben. Szinte minden hétvégén megnyer egy versenyt, de mindenképpen dobogós helyen végez, ami nem véletlen, hiszen "sportos" családból származik" - írta Kelemen Csilla.