Már 5. alkalommal tartottak élő keresztutat Ecséden


"Nagypénteken a kellemetlen idő ellenére  V. alkalommal az Élő keresztút Ecséden. A plébániai Mindenszentek római katolikus templomtól indult a menet a településen keresztül a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnáig. Idén is a keresztény Magyarország megmaradásáért, lélekben való megújulásáért ajánlották fel a szervezők, a helyi egyházközség és a Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány."

"Sokan érkeztek távolabbi településekről, és új elemként a két lator is megjelenítésre került mégpedig a motoros társadalmat képviselve két motoros barátunk által. A közös imádságot Varga József plébániai kormányzó vezette,- köszönet érte, a kántoroknak is köszönjük szolgálatukat. De köszönet illeti az egyes állomásokon a történeti személyeket megformálókat, a ministránsokat, a keresztvivőket, a helyi karitász vezetőjét, a fotósunkat, az Ecsédi Polgárőr Egyesület tagjait a rendezvény biztosításáért, a személyszállításban segítőket és természetesen minden résztvevőt a jelenlétéért. Külön köszönjük a Jézust megformáló Karsai Lászlónak, hogy alázattal, türelemmel és kitartással jó példát állított minden résztvevő elé. A nyilvános, az egész településen keresztül haladó élő keresztút igazi tanúságtétel volt 2023-ban is."

- Csontos Péter által beküldött hír -