Megáldották Mátraszentimre megújult templomát

2020. november 13-án, pénteken Ternyák Csaba egri érsek ünnepi szentmise keretében megáldotta a felújított mátraszentimrei templomot. Az ünnepen Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára beszédében azt szorgalmazta, hogy Mátraszentimre megújult temploma "legyen a szlovák-magyar megbékélés szimbóluma."

20 millió forint kormányzati támogatásból a nyílászárók cseréjén túl a templom teljes belső elektromos hálózatát, világítását és a fűtési valamint légkondicionáló rendszerét is megújították. A megújult Isten háza új oltárt, tabernákulumot, ambót, padokat kapott és keresztúttal is gazdagodott.

A tervezést és a kivitelezést Németh Tamás mérnök és munkatársai irányították. A belső építészeti munkát pedig Ecker Judit a Magyar Építész Kamara Belső Építész tagozatának elnöke irányította. A világítási terveket a Lisys-Project Kft. munkatársai készítették és végül a kivitelezést a Mátra-Panoráma Kft. munkatársai végezték.

Forrás: Mátraszentimre Római Katolikus Plébánia, MTI

Fotó: Komka Péter/MTI