Roma zarándoklat lesz Mátraverebély-Szentkútra

Július 2-án 9:30-kor kezdődik az országos roma zarándoklat Mátraverebély-Szentkúton. A zarándoklat főcelebránsa Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök lesz.

Újra zarándoklatra készülünk Mártraverebély-Szentkútra, ahol július 2-án, szombaton Lakatos Péter atya, országos cigánypasztorációs referens vezetésével vehetünk részt az országos roma búcsún. Sarlós Boldogasszony ünnepén újra felidézhetjük találkozásainkat az Úrral, és erőt meríthetünk belőlük közösségünkben végzett szolgálatunkhoz. 9:30-tól elmélkedés, tanúságtétel, gyónási lehetőség, közös szentmise várja a zarándokokat, majd az ebéd után a résztvevő csoportok rövid, max. 10 perces rövid műsorát tekinthetjük meg. Kérjük, hogy a csoportok jelentkezésüket június 27-ig tegyék meg! Jelentkezési felület itt érhető el. Itt várjuk az előadó csoportok jelentkezését, és a busztámogatási igényeket is. Az utazásokat az idén korlátozott mértékben tudjuk támogatni, kérjük, hogy a regisztrációs felületen jelezzétek kéréseiteket. Fontos tudnivaló, hogy kizárólag a csoportok részére bérelt buszokat tudjuk támogatni, személyautókat nem. Továbbá csak a Boldog Ceferino Intézet nevére kiállított számla ellenében tudunk támogatást adni, a buszbérlési költség max. 50 százalékáig, abban az esetben, ha a busz férőhelyeinek legalább 65 százaléka kihasznált. (A regisztrációt követően az érintett közösségvezetőkkel felvesszük a kapcsolatot, hogy a támogatás utalásának részleteit előre egyeztessük.) Az ebédről mindenki maga gondoskodik: a kegyhelyen előzetesen megrendelt és előre fizetett ebédet a foglalas@szentkut.hu címen lehet egyeztetni. Ennek határideje 2022. június 27. A csoportvezetők csoportonként rendelhetnek 1200 Ft/adag áron gulyáslevest. További információ: bangimagyar.anna@boldogceferinointezet.hu és +36 30/199 2652 Szeretettel várjuk a zarándokokat! Lakatos Péter atya nevében, Bángi-Magyar Anna és Bágya János szervezők