Sirok díszpolgára lett Árvai Ferenc atya

Árvai F díszpolgi

A hírt a település polgármestere, Tuza Gábor tette közzé közösségi oldalán. „Árvai atya Sirokban él, de Szajla, Terpes és Bükkszék egyházközösségében is tevékenykedik, s a Főegyházmegyei Karitász Központ vezetője. Önzetlen, áldozatos és szeretetteljes munkáját hosszú évek óta figyelemmel kísérem, s igyekszem segíteni is. Árvai Ferenc lelki támaszt, vigaszt nyújt a hozzá fordulóknak, de minden erejével támogatja a nehéz sorsú embereket, kezet nyújt idős és beteg embertársainknak. Nemcsak szavai, tettei is bizonyítják az emberek iránt érzett empátiáját! A devecseri iszapkatasztrófa idején például egy hónapon keresztül a helyszínen segített a kármentés és segélyosztás irányításában, valamint az önkéntes segítők munkájának összehangolásában. Hálásan köszönöm példaértékű, odaadó munkáját! Isten áldja, s adjon neki erőt és jó egészséget!” – írja a településvezető.

Árvai Ferenc plébános 1968-ban született Szikszón, 1992-ben szentelték pappá. Életútja: 1992-1994. Kisköre, káplán; 1994-1995. Törökszentmiklós, káplán; 1995-1997. Veszprém, prefektus; 1997-2006. Vác, prefektus; 2006- Sirok, plébános; 2008- Főegyházmegyei Karitász Központ, igazgató). Címek: 2002- érseki tanácsos; 2017- c. kanonok