Szalézi ünnep Kazincbarcikán

1653753387039

Segítő Szűz Mária tiszteletére és Szalézi Szent Ferenc halálának 400.évfordulója alkalmából tartottak körmenetet és érseki szentmisét Kazincbarcikán.

1653753412049

A menet a diákok éneke után a Szalézi Szent Ferenc Gimnáziumból indult. Útközben rózsafüzért imádkoztak és énekeltek a hívek, így érkeztek a Szent Család templomhoz, ahol az egri érsek mutatott be szentmisét. Ternyák Csabát P.Tran Si Nghi Ferenc SDB plébános köszöntötte.

A főpásztor arról szólt: nem Istennek van szüksége rá, hogy itt legyünk, nekünk van szükségünk őrá. Megtérést és bűnbocsánatot kell hirdetnünk minden népnek, mondta Jézus,  így a mi meghívásunk a Mennyországba szól. Szükségünk van arra, hogy napról-napra megújítsuk életünket, az Egyház ezt hirdeti 2000 év óta, s szerencsére Kazincbarcikán és környékén sokan vannak, akik eszerint élnek - mondta Ternyák érsek.

1653755943801

A főpásztor beszélt Máriával kapcsolatos örökségünkről. Mi, magyarok voltunk az elsők, akiket oltalmába vett a Szűzanya, amikor Szent István felajánlotta országunkat - hangzott el a szentbeszédben. Szűz Mária angyali koronáját pedig épp úgy 12 csillaggal ábrázolják, ahogy az Európai Unió zászlaján is látható ez a szimbólum kék alapon - hívta fel a figyelmet. Mária minden keresztény segítője, az ő ünnepét a szaléziak sajátos módon felkarolták, a rendnek is különleges védelmezője a Szent Szűz.

1653755965703

A körmenetet és szentmisét követően tavaszi jótékonysági bált rendezett a kazincbarcikai közösség.